Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: AC Milan lepszy od AS Romy

Serie A: AC Milan lepszy od AS Romy

2011.10.30//  P. Rączka
W 9. kolejce Serie A mistrzowie Włoch pokonali 3:2 AS Rome w wyjazdowym spotkaniu. Rossoneri wyszli na prowadzenie już w 17. minucie za sprawą efektownego strzału głową Zlatan Ibrahimovic. Wyrównanie padło dziesięć minut - Nicolas Burdisso po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki. Chwilę później trzecią bramkę w tym meczu i trzecią z główki zdobył Alessandro Nesta.
Szwedzki napastnik podwyższył prowadzenie w 78. minucie, pozwalając spokojnie swojej drużynie dotrwać do końcowego gwizdka. Gospodarze walczyli ambitnie i dzięki temu na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasy gry, zdołali zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Bojana Krkicia.

Roma: Stekelenburg, Cassetti, Burdisso, Juan (71' Heinze), José Angel, Perrotta, De Rossi, Gago (63' Lamela), Pjanic, Osvaldo, Borini (39' Bojan).
Milan: Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta, Aquilani, Van Bommel, Nocerino (88' Ambrosini), Boateng (66' Emanuelson), Ibrahimovic, Robinho (73' Cassano).