Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: AC Milan pokonał Genoę

Serie A: AC Milan pokonał Genoę

2013.03.09//  P. Rączka
W pierwszym meczu 28. kolejki Serie A piłkarze AC Milanu pokonali na wyjeździe 2:0 Genoę CFC. Dla podopiecznych Massimiliano Allegriego był to ostatni sprawdzian przed zbliżającym się rewanżem z FC Barceloną. Wynik w 22. minucie otworzył Pazzini, wykorzystując pechowe wybicie piłki Portanova. Dwie minuty później strzelca gola musiał zastąpić Balotelli, bowiem ten doznał kontuzji. Goście kontrolowali wydarzenia na boisku, ale w pierwszej połowie więcej goli nie padło.
Po godzinie gry wynik podwyższył "Super Mario", wykańczając dobre podanie Zapaty. Wicemistrzowie Włoch mogli mieć znacznie spokojniejszą końcówkę, ale przez ostatnie 25 minut musieli grać w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką został ukarany Constant.