Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: AC Milan zremisował z Lazio Rzym

Serie A: AC Milan zremisował z Lazio Rzym

2011.09.10//  D. Pęgiel
AC Milan zremisował z Lazio Rzym 2:2 w pierwszym meczu Serie A w tym sezonie. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Mistrzowie Włoch pokazali prawdziwą wolę walki i zdołali odrobić straty, mimo że w 21. minucie przegrywali już 0:2.
Wynik pojedynku otworzył w 12. minucie nowy zawodnik rzymskiej drużyny - Miroslav Klose. Drugie trafienie dla gościu uzyskał kolejny nabytek - Djibril Cisse. Osiem minut później gola kontaktowego zaliczył Zlatan Ibrahimović, którego świetnym podaniem obsłużył Antonio Cassano. Reprezentantowi Szwecji pozostało jedynie dostawić nogę.
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović Zlatan Ibrahimović

Drugie trafienie dla tegorocznych triumfatorów Serie A padło w 33. minucie. Z rzutu rożnego Alberto Aquilani, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w AS Romie, dośrodkował wprost na głowę Cassano, a ten posyłając ją w długi róg bramki, doprowadził do wyrównania.