Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: AS Roma przegrała z Cagliari

Serie A: AS Roma przegrała z Cagliari

2013.02.02//  P. Rączka
W pierwszym meczu 23. kolejki Serie A piłkarze AS Romy przegrali 2:4 z Cagliari. Gospodarze pierwszą bramkę stracili już w trzeciej minucie, ale pół godziny później zdołali doprowadzić do wyrównania po trafieniu Francesco Tottiego, dla którego była to już 223 bramka we włoskiej lidze. Wilki przespały również początek drugiej połowy. Zaraz na początku gola strzelił Goicoechea, kilka minut później podwyższył Sau, a w 71. minucie Pisano jako ostatni w swojej drużynie wpisał się na listę strzelców.
Roma zdołała zdobyć jeszcze jedną bramkę w 90. minucie, ale nie miała już ona żadnego wpływu na wynik. Kompromitująca porażka sprawiła, że w sobotę z posady trenera został zwolniony Zdenek Zeman, a tymczasowo zastąpi go Aurelio Andreazzoli. Faworytem do objęcia posady jest Laurent Blanc.