Serie A: Inter Mediolan nie zwalnia tempa, Lazio Rzym kolejną ofiarą

2012.01.23//  P. Rączka
Piękny sen Interu Mediolan ciągle trwa. Zespół Claudio Ranieriego pokonał 2:1 Lazio Rzym w meczu 19. kolejki włoskiej Serie A i odniósł tym samym siódme zwycięstwo z rzędu. Nerazzurri, aby wywalczyć trzy punkty musieli się sporo napracować, bowiem w 30. minucie to goście wyszli na prowadzenie, po golu Tommaso Rocchi. Jeszcze przed przerwą dzięki trafieniu Diego Milito, gospodarze doprowadzili do wyrównania.
Zwycięską bramkę w drugiej połowie meczu zdobył Giampaolo Pazzin, popisując się znakomitym lobem nad Federico Marchettim. La Beneamata po słabym początku sezonu, dość niespodziewanie zakończyła pierwszą rundę w lidze włoskiej na 4. miejscu.

- Jedyne co mi się dzisiaj podobało to wynik. Z Milanem zagraliśmy niezły mecz, a dzisiaj tylko wynik był dobry. Myślę, że nie mogliśmy zagrać gorzej, a jedyną rzeczą którą pokazaliśmy był charakter. Lazio stworzyło nam mnóstwo problemów, a my zdobyliśmy się tylko na dwie akcje wielkich mistrzów. Musimy się poprawić, jeżeli chcemy nadal gonić czołówkę - powiedział po meczu średnio zadowolony ze stylu gry swojej drużyny trener Interu.