Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: Juventus Turyn zatrzymany przez Bolognę

Serie A: Juventus Turyn zatrzymany przez Bolognę

2012.03.08//  P. Rączka
W zaległym meczu 23. kolejki Serie A piłkarze Juventusu Turyn zremisowali 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z Bologną. Stara Dama od pierwszych minut narzuciła swój styl gry, jednak po straconej bramce w 17. minucie, którą strzelił Marco Di Vaio, zeszło z niej powietrze i nie była już w stanie pozbierać się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron goście ruszyli od razu do ataków i przyniosło to efekt w postaci wyrównującej bramki.
Tuż przed upływem godziny gry Jeana Francoisa Gilleta pokonał Mirko Vucinicia. Juventus starał się zdobyć zwycięskiego gola, który pozwoliłby im zrównać się punktami z AC Milanem, lecz fantastycznie w bramce gospodarzy spisywał się Gillet, dwukrotnie broniąc strzały z najbliższej odległości.

- Dwa oczka to niewiele, więc nie ma sensu panikować. Drużyna jest w dobrej formie i w dalszym ciągu uchodzi za niepokonaną. Straciliśmy dość przypadkowego gola, ale nie zamierzamy szukać żadnych wymówek. Nie możemy też mówić o licznych kontuzjach. Mamy wystarczająco mocny skład, by z powodzeniem rywalizować z każdym rywalem w lidze - powiedział po meczu Claudio Marchisio.