Serie A: Juventus pokonał Udinese, Matri bohaterem Turynu

2012.01.29//  P. Rączka
W najciekawszym spotkaniu 20. kolejki Serie A piłkarze Juventusu Turyn pokonali 2:1 Udinese Calcio. Starą Damę do zwycięstwa poprowadził Alessandro Matri, który zdobył w tym meczu obie bramki dla swojej drużyny. Gospodarze wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy, jednakże na początku drugiej części gry, goście doprowadzili do wyrównania. Płaskim strzałem popisał się Antonio Floro Flores, pokonując bezradnego Buffona.
28-letni napastnik, który zaczynał swoją karierę w Milanie, a później występował na wypożyczeniu w znacznie niżej notowanych klubach, strzelił decydującą bramkę w 62. minucie meczu. Juventus umocnił się na pozycji lidera i zaczyna pomału uciekać reszcie stawki.

- Byłem bardzo zaniepokojony tym meczem, bo Udinese jest drużyną grającą bardzo atrakcyjny futbol i mającą wielu znakomitych piłkarzy, którzy tworzą świetny zespół. Musimy poprawić naszą grę, bo przeciwko Udinese traciliśmy zbyt dużą liczbę piłek w środkowej strefie boiska. Pozostawialiśmy rywalom zbyt wiele miejsca i narażaliśmy się na groźne kontrataki - powiedział trener Juventusu, Conte.