Serie A: Juventus sensacyjnie przegrał z Sampdorią

2013.01.06//  P. Rączka
W meczu 19. kolejki Serie A piłkarze Juventusu Turyn niespodziewanie przegrali 1:2 z Sampdorią Genua. Mistrzowie Włoch znakomicie rozpoczęli to spotkanie i nic nie wskazywało na to, że stracą jakieś punkty. Już w 24. minucie Sebastian Giovinco zapewnił prowadzenie Starej Damie, po pewnie wykonanym rzucie karnym. Osiem minut później gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika, bowiem drugi żółty kartonik ujrzał Gaetano Bernardi.
Scenariusz na drugą połowę pisał się znakomicie i możliwe, że właśnie to zgubiło faworytów do zwycięstwa. Osiem minut po wznowieniu gry Mauro Icardi doprowadził do wyrównania, a trener Juventusu od razu przeprowadził dwie ofensywne zmiany. Plan Conte niewiele zmienił, a Icardi w 69. minucie znów wpisał się na listę strzelców. Gracze z Turynu robili co mogli, aby wyrównać, ale goście znakomicie się bronili.