Serie A: Napoli lepsze od AC Milan, Edinson Cavani zachwycił skutecznością

2011.09.19//  P. Rączka
Jeden z bardziej ciekawszych pojedynków drugiej kolejki ligi włoskiej, zakończył się zwycięstwem SSC Napoli 3:1, nad mistrzem Włoch. AC Milan już w 12. minucie wyszedł na prowadzenie po golu Alberto Aquilaniego. Gospodarze szybko odpowiedzieli, bo już dwie minuty później Edinson Cavani silnym strzałem, posłał piłkę między nogami stojącego w bramce Christiana Abbiatiego. Azzurri zaczęli po tej bramce bardziej odważnie atakować, dzięki czemu w 36. minucie swojego drugiego gola zdobył były gracz Palermo.
24-letni Urugwajczyk dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, wykorzystał fatalny błąd Alessandro Nesty i strzelił swojego trzecigo gola w tym meczu. Rossoneri pomimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki, mieli duże problemy z wykreowaniem sytuacji strzeleckich. Próbowano wielu sposobów, m.in. symulowano faule, lecz arbiter tego spotkania nie dał się oszukiwać.

SSC Napoli: De Sanctis; Campagnaro, Cannavaro, Aronica; Maggio, Inler, Gargano, Dossena [78' Zuniga]; Hamsik [65' Dzemaili], Lavezzi [81' Pandev], Cavani.
AC Milan: Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva, Bonera [65' Antonini]; Nocerino, Van Bommel [65' Emanuelson], Seedorf [77' El Shaarawy]; Aquilani; Pato, Cassano.