Serie A: Zwycięstwo AS Romy nad AC Milanem w szlagierowym meczu 35. kolejki

2014.04.26//  M. Mikołajczyk
Trwa wspaniała passa AS Romy we włoskiej Serie A. Piłkarze tego klubu w ostatnich dziesięciu meczach tylko raz zaznali porażki, a w piątek w ligowych rozgrywkach odnieśli swoje dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Francesco Totti i spółka tym razem pewnie pokonali na własnym stadionie AC Milan.

Wynik hitowego starcia 35. kolejki otworzył przed zakończeniem pierwszej połowy Miral Pjanić. Bośniacki pomocnik gola do szatni dla drużyny ze stolicy Italii zdobył po fantastycznym rajdzie. Dwadzieścia minut po przerwie Christiana Abbiatiego po dobitce pokonał Gervinho, ustalając rezultat spotkania na 2:0 dla gospodarzy.
Milan po triumfach nad Chievo, Genoą, Catanią oraz Livorno w Rzymie nie zdobył nawet punktu. Ekipa, mająca w swoim składzie m.in. Mario Balotelliego zajmuje obecnie w Serie A dopiero siódme miejsce i ma niewielkie szanse na awans do czołowej „piątki”, gwarantującej występ w europejskich pucharach.
AS Roma
AS Roma
AS Roma

Z kolei Roma dzięki kolejnemu zwycięstwu przedłużyła swoje nadzieje na mistrzostwo Włoch, ale porażka Juventusu z broniącym się przed spadkiem Sassuolo wydaje się być mało prawdopodobna. „Stara Dama” prowadzi w ligowej tabeli z przewagą pięciu punktów nad rzymianami, mając rozegrane o jedno spotkanie mniej.