Siatkówka

Siatkarki Chemika Police o krok od zdobycia mistrzostwa Polski

2014.04.15//  M. Mikołajczyk
Siatkarki Chemika Police są o mały włos od wywalczenia mistrzostwa Polski. Małgorzata Glinka-Mogentale i spółka w finałowym meczu OrlenLigi granym do trzech zwycięstw prowadzą już 2:0. W poniedziałek gospodynie spotkania wygrały z Impelem Wrocław 3:1.

Drużyna Chemika Police jeszcze raz pokazała, że nie bez przyczyny pewnie wygrała rundę zasadniczą. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego zgodnie z planem rozpoczęły mecz, wygrywając partię otwarcia 25:21. W drugim secie blisko triumfu byli goście. Wówczas od stanu 17:20 za sprawą świetnego bloku i bardzo udanych zagrywek policzanki z nawiązką odrobiły straty, zdobywając punkt po punkcie.
Anna Werblińska
Agnieszka Bednarek-Kasza
Małgorzata Glinka

Reprezentantki Chemika po dwóch wygranych przez siebie partiach w kolejnej odsłonie spotkania widocznie spoczęły na laurach i popełniały sporo błędów. Słabszą postawę przeciwniczek błyskawicznie wykorzystały wrocławianki. Przyjezdne w trzecim secie triumfowały do 19, przedłużając tym samym swoje szanse na poniedziałkową wiktorię. Ostanie słowo należało jednak do gospodyń, które w cuglach pokonały Impel 25:17, a w całym meczu 3:1.

Nagrodę MVP zasłużenie otrzymała Izabela Kowalińska. Na wyróżnienie zasługuje też Agnieszka Bednarek-Kasza oraz Anna Werblińska – ta ostatnia decyzją Piotra Makowskiego niespodziewanie nie znalazła się w szerokim składzie polskiej reprezentacji na 2014 rok.