Sport   »   Siatkówka   »   Siatkówka: Polska pokonała Serbię

Siatkówka

Siatkówka: Polska pokonała Serbię

2013.05.24//  P. Rączka
Polscy siatkarze pokonali 3:1 (29:27, 25:21, 22:25, 25:19) Serbię w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Miliczu. Obie reprezentacje są jeszcze w trakcie przygotowań do zbliżającego się startu Ligi Światowej. Trener Igor Kolaković nie zabrał ze sobą najsilniejszego składu, ale ten który się pojawił, prezentował się bardzo przyzwoicie. W sobotę zostanie rozegrane spotkanie rewanżowe.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w który toczyła się zacięta walka. Lekką przewagę mieli goście, ale pod koniec Biało-Czerwoni zdołali doprowadzić do wyrównania, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej odsłonie zespół Andrea Anastasiego grał dość pewnie i do końca utrzymywał bezpieczną przewagę. Trzecia partia zapowiadała się na ostatnią, ale zbyt duża pewność siebie sprawiła, że to Serbia zakończyła ją na swoją korzyść. Przegrany set zezłościł naszych siatkarzy na tyle, że w kolejnej odsłonie nie pozostawili już rywalem złudzeń, kto jest lepszy.

Polska: Łukasz Żygadło, Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Paweł Zatorski (libero), oraz Marcin Możdżonek, Dawid Konarski, Michał Winiarski
Serbia: Uros Kovacević, Dusan Petković, Aleksa Brdjović, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac, Nemanja Petrić, Filip Vujić (libero), oraz Milan Rasić, Sasa Starović, Marko Ivović