2014.05.10//  M. Mikołajczyk
Polscy siatkarze rozegrali w sobotę towarzyski mecz z reprezentacją Finlandii podczas zgrupowania w Spale. Biało-czerwoni sparing z ekipą Suomi wygrali 3 do 0, zwyciężając w poszczególnych partiach do 20, 23 i 21. Nasi rodacy triumfowali również w dodatkowym secie 25:21.

W składzie gospodarzy znaleźli się m.in. Paweł Zagumny, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Krzysztof Ignaczak i pełniący od niedawna rolę kapitana drużyny Michał Winiarski. Spotkanie Polaków z Finami obserwowali minister sportu i turystyki, Andrzej Biernat, wiceprezes PZPS, Witold Roman i szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały.
Stephan  Antiga

Biało-czerwoni w najbliższym okresie nie będą mieli ani chwili czasu na odpoczynek. Nasi reprezentanci już w połowie maja grać będą w turniejach kwalifikacyjnych do przyszłorocznych mistrzostw Europy, a w połowie czerwca spotkaniem z Włochami zainaugurują przed własną publicznością rozgrywki Ligi Światowej.

Wynik sparingu: Polska 3:0 Finlandia (25:20, 25:23, 25:21).