Skoki narciarskie: Austriacy wygrali FIS Team Tour. Polacy na 4. miejscu

2011.02.06//  D. Pęgiel
Austriacy wygrali zawody FIS Team Tour. Drugie miejsce na podium klasyfikacji generalnej przypadło Norwegom, a trzecie – Niemcom. Polacy zakończyli na czwartym miejscu. Dzisiejsze zawody na mamuciej skoczni w Oberstdorfie wygrali Austriacy. Biało-czerwonych sklasyfikowano na szóstym miejscu.
Po pierwszej serii niedzielnego konkursu prowadzili Austriacy. Na drugim miejscu byli Norwegowie, a na trzecim – Finowie. Polacy w składzie Piotr Żyła, Adam Małysz, Kamil Stoch i Stefan Hula zajęli szóste miejsce, a wyprzedzili ich jeszcze Niemcy i Japończycy. Najdłuższy skok pierwszej części oddał Fin Matti Hautamaeki – 212,5 m. Z Polaków najdalej skoczył Adam Małysz – 207 m.
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

W drugiej serii kolejny raz bezkonkurencyjni okazali się Austriacy. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali Norwegowie, a na trzecim Niemcy. Czwarte miejsce przypadło Finom, piąte – Japończykom, a szóste – Polakom.
W finałowej odsłonie najdalej poszybował Niemiec Severin Freund – 218 m. W polskim zespole znowu najdłuższy skok oddał Adam Małysz – 210,5 m.