Sport   »   Aktualności   »   Skoki narciarskie: Austriacy wygrali w Willingen. Polacy na 3. miejscu

Aktualności

rss

Skoki narciarskie: Austriacy wygrali w Willingen. Polacy na 3. miejscu

2011.01.29//  D. Pęgiel
Austriacy wygrali konkurs drużynowy na skoczni Muehlenkopfschanze w Willingen. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali Niemcy, a na trzecim Polacy w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Adam Małysz. Dzisiejsze zawody zainaugurowały trzecią edycję rozgrywanego na trzech niemieckich skoczniach FIS Team Tour.
Adam Małysz Adam Małysz
Kamil Stoch Kamil Stoch
Adam Małysz Adam Małysz

Po pierwszej serii prowadzili Austriacy (529,6 pkt). Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali Polacy (500,7 pkt), a na trzecim - Niemicy (494,4 pkt). Do finałowej odsłony zakwalifikowali się także reprezentanci Norwegii, Japonii, Finlandii, Słowenii oraz Czech. Odpadli natomiast Włosi i Rosjanie. Najdłuższy skok premierowej odsłony oddał Austriak Martin Koch - 140 m, a z polskiej kadry najlepiej skoczył Kamil Stoch, uzyskując 139 m.
W drugiej serii pierwsze miejsce utrzymali Austriacy (łączna nota: 1071,8 pkt). Na drugiej pozycji zakończyli Niemcy (1025,1 pkt), a na trzeciej - Polacy (1015,7 pkt). Najdłuższy skok finałowej odsłony oddał Austriak Thomas Morgenstern - 143,5 m, a z polskich zawodników najdalej skoczył Stefan Hula - 134 m.
Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern

FIS Team Tour to zawody rozgrywane w ramach Pucharu Świata, składające się zarówno z konkursów indywidualnych, jak i drużynowych - jednak prowadzona jest wyłącznie klasyfikacja drużynowa. Turniej odbywa się na trzech niemieckich skoczniach: Mühlenkopfschanze (Willingen),Vogtlandarena (Klingenthal) oraz skoczni im. Heiniego Klopfera (Oberstdorf).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Skoki narciarskie: Austriacy wygrali w Willingen. Polacy na 3. miejscu

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale High-TechDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Skoki narciarskie: Austriacy wygrali w Willingen. Polacy na 3. miejscu