Skoki narciarskie: Larinto zwyciężył w Kuopio. Małysz dziewiąty

2010.12.01//  J. Knop
Fin - Ville Larinto został zwycięzcą środowego konkursu Pucharu Świata w Kuopio. Kolejne miejsca na podium zajęli Matti Hautamaeki i Simon Ammann. Najlepszy z polskich zawodników – Adam Małysz zajął 9. pozycję. Tym samym „Orzeł z Wisły” rozczarował fanów. W serii próbnej Małysz uzyskał odległość 126 metrów, ale konkursie sobie nie poradził. W zawodach startowało jeszcze trzech Polaków: Stefan Hula, Kamil Stoch i Marcin Bachleda.
Adam Małysz Adam Małysz

Larinto w pierwszej próbie skoczył 129,5 metra, a w drugim skoku uzyskał 124 metry. Tym samym pokonał innego Fina – Matti’ego Hautamaeki’ego, który uzyskał 127 i 129,5 metra. Simon Amman zaś, w pierwszej serii osiągnął odległość 128,5 metra, a w drugiej skoczył pół metra bliżej.

Z czterech Polaków, którzy startowali w konkursie do drugiej serii awansowali tylko Adam Małysz i Kamil Stoch. Małysz podczas pierwszej próby uzyskał wynik 119,5 metra, co dało mu 9. miejsce. Stoch zaś, mógł pochwalić się odległością 115,5 metra i został sklasyfikowany na 16. pozycji. Marcin Bachleda uplasował się na 33. miejscu, a Stefan Hula był 44.
Kamil Stoch Kamil Stoch

W drugiej serii Stoch wylądował na 116 metrze, ale nie zdołał utrzymać pozycji z pierwszej serii. Ostatecznie zajął 20. lokatę. Adam Małysz również poprawił swój wynik i osiągnął odległość 120, 5 metra. Taki wynik dał mu ostatecznie 9. pozycję w zawodach.