Skoki narciarskie: Małysz 6. w Oberstdorfie. Zwycięstwo Kocha

2011.02.05//  D. Pęgiel
Austriak Martin Koch wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Na podium znaleźli się także Norweg Tom Hilde i Niemiec Gregor Schlierenzauer. Adam Małysz zakończył dzisiejsze zawody na szóstym miejscu, a Kamil Stoch był 11.
W pierwszej serii najlepiej skoczył Austriak Martin Koch (214,5 m, 216,4 pkt). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Niemiec Severin Freund (205,5 m, 207,4 pkt), a na trzecim - Austriak Andreas Kofler (199,5 m, 202,9 pkt).
Adam Małysz Adam Małysz
Kamil Stoch Kamil Stoch

Adam Małysz (201,5 m, 201,4 pkt) był czwarty, a Kamil Stoch (185,5 m, 185,3 pkt) - 12. Do finałowej serii z 28. lokaty zakwalifikował się Piotr Żyła (168,5 m, 155,9 pkt). Gorzej wypadł Tomasz Byrt (169,5 m, 150,6 pkt), który zakończył dzisiejsze zmagania na 35. pozycji.
W drugiej odsłonie najlepiej wypadł Martin Koch (210,5 m, 428,2 pkt). Drugie miejsce zajął Norweg Tom Hilde (209,5 m, 406,6 pkt), a trzecie - Niemiec Gregor Schlierenzauer (213,5 m, 404,5 pkt).
Adam Małysz (184,5 m, 393,2 pkt) sklasyfikowany został na szóstej pozycji, Kamil Stoch (207 m, 391,2 pkt) na 11., a Piotr Żyła (174 m, 164,1 pkt) na 27.