Sport   »   Aktualności   »   Skoki narciarskie - najdłuższe skoki w historii

Aktualności

rss

Skoki narciarskie - najdłuższe skoki w historii

2016.05.30//  P. Rączka
Skoki narciarskie w Polsce nie cieszą się już taką popularnością jak za czasów, gdy światowe skocznie podbijał Adam Małysz. Pałeczkę po nim przejął Kamil Stoch, ale ostatni sezon pokazał, że wcale nie jest łatwo być przez kilka lat na topie. Jedno jest pewne - w ostatnich latach wykreowały się nowe gwiazdy. Te z kolei udowadniają, że potrafią zaprezentować wiele, a swoją dyspozycją potrafią wprowadzić w osłupienie zarówno kibiców, jak i samych komentatorów. A co jest najpiękniejsze w skokach narciarskich? Dalekie loty. Te bez wątpienia najbardziej emocjonują.
Skoki narciarskie - najdłuższe skoki w historii
Skoki narciarskie - najdłuższe skoki w historii
Skoki narciarskie - najdłuższe skoki w historii

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami najdłuższych lotów narciarskich w historii. Warto sobie wszystkie je przypomnieć, aby móc w pełnej świadomości czekać na kolejny sezon, w którym - mamy nadzieję - prym będą wiedli Polacy. 


1. Anders Fannemel -  251.5 m - Vikersund, 2015 rok
25-latek swój talent zaprezentował tuż po tym jak osiągnął pełnoletność zaczął świętlować pierwsze sukcesy. Pierwsze zawody Pucharu Świata wygrał w 2009 roku, a na swoim koncie ma już m.in. tytuł drużynowego mistrza świata w lotach. W ubiegłym roku stał się autorem najdłuższego skoku w historii skoków narciarskich.

2. Peter Prevc Słowenia - 250.0 m - Vikersund, 2015 rok

Słoweniec swoje pierwsze sukcesy świętował w siedem lat temu w Polsce. Wygrał wówczas Olimpijski festiwal młodzieży Europy. Od tego czasu zdążył już wygrać niemal wszystko i stał się jednym z najlepszych skoczków w historii tej dyscypliny.

3. Andreas Stjernen - 249.0 m - Vikersund, 2016 rok
Indywidualnie wygrał jedynie Puchar Kontynentalny, a także zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata w lotach narciarskich. Norweg indywidualnie nie osiągnął zbyt wiele, ale od kilku lat należy do czołówki. Jeśli chodzi o loty tutaj może pochwalić się trzecim najlepszym wynikiem w historii.

4. Peter Prevc - 248.5 m - Planica, 2015 rok
Aktualny zdobywca Pucharu Świata nie tylko jest autorem drugiego najdłuższego skoku w historii, ale w tej klasyfikacji zajmuje również czwarte miejsce. TOP 5 należy zatem do niego. Prevc zawsze podkreślał, że uwielbia loty narciarskie i czuje się w powietrzu bardzo pewnie. Wystarczy tylko wspomnieć, że przez ostatnie trzy sezony wygrywa klasyfikacje lotów, zdobywając małą kryształową kulę.

5. Kenneth Gangnes - 248.5 m - Vikersund, 2016 rok
Norwegowie należą do jednych z najlepszych lotników na świecie. W sezonie 2015/2016 wywalczyli złoty medal na mistrzostwach świata w lotach, a sam Gangnes także zajął drugie miejsce indywidualnie. W kolejnym sezonie na pewno trzeba bacznie zwrócić uwagę na tego zawodnika.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Skoki narciarskie - najdłuższe skoki w historii

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale KulturaDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Skoki narciarskie - najdłuższe skoki w historii