Śląsk Wrocław remisuje i odpada z rozgrywek Ligi Europejskiej

2011.08.25//  P. Rączka
Tylko, bądź aż remis przywieźli z rewanżowego spotkania piłkarze Śląska Wrocław, którzy nie awansowali do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Lepsi w dwumeczu okazali się piłkarze Rapidu Bukareszt, pokonując wicemistrzów Polski 1:3 we Wrocławiu, a dziś spokojnie kontrolując przebieg meczu, który zakończył się wynikiem 1:1. Podopieczni Oresta Lenczyka zostali gwałtownie wybudzeni z pięknego snu, jednak mogą być dumni ze swojej postawy, jaką reprezentowali przez ostatnie tygodnie na europejskiej arenie. Teraz pozostała liga, gdzie będzie okazja ponownie powalczyć o miejsca premiujące grą w rozgrywkach UEFA.
Już od pierwszych minut gospodarze zaznaczyli kilkoma groźnymi strzałami przewagę na początku spotkania. W 12. minucie Rapid wyszedł na prowadzenie po golu Pancu, któremu idealne na głowę dogrywał Surdu. Drużyna Razvan Lucescu, była już niemal pewna awansu i tylko czekała na końcowy gwizdek sędziego Martina Hanssona ze Szwecji. Śląsk w pierwszej połowie nie stworzył żadnej groźnej okazji, grał statycznie tak jakby już był pogodzony ze swoim losem. Zabrakło mu ambicji, którą wykazali dziś gracze warszawskiej Legii, pokazując, że dla chcącego nic trudnego – trzeba tylko uwierzyć w swoje umiejętności, które na pewno gracze z Wrocławia posiadają.

Na drugą połowę drużyna wyszła w takim samym składzie i patrząc dalej na ich grę, raczej nie było mobilizacji w szatni, lecz słowa – zagrajcie tę drugą połówkę godnie. Honorowego gola w 92. minucie meczu zdobył Waldemar Sobota, zawodnik oddał strzał z dystansu, a piłka przeszła jeszcze po nodze obrońcy Rapidu. Wynik znacznie lepszy niż gra, ale nie ma co mieć wielkich pretensji do wicemistrzów, gdyż trafili na zespół o kilka klas lepszy. Cieszy na pewno fakt, że udało się zremisować, gdyż wpadną kolejne punkty do rankingu krajowego Polski.