2014.02.13//  P. Rączka
Justyna Kowalczyk wywalczyła złoty medal w biegu na 10 km techniką klasyczną! Polka znakomicie wystartowała i już na pierwszym pomiarze miała najlepszy czas - Marit Bjoergen była gorsza o 1,9 sekundy, a Johaug 4,2 sekundy. W połowie dystansu nasza Królowa Nart miała czas 13:04.1 i jak się okazało biegła coraz szybciej, bowiem pierwsza wspomniana Norweżka traciła już 9,1 sekund, a druga 17,2 sekundy! Na dwa kilometry przed metą Kowalczyk miała już przewagę 19,9 sekund nad Bjoergen i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Pozostałe rywalki traciły znacznie więcej.
Ostatni podbieg był niezwykle męczący. Na twarzy Justyny widać było zmęczenie, a kontuzja stopy zapewne dawała coraz bardziej o sobie znać. Zjazd na stadion był płynny, a ostatnie metry okazały się tylko formalnością. Kowalczyk zdobyła złoty medal z czasem 28:17:8!