Soczi: Polscy skoczkowie tuż za podium w drużynówce

2014.02.17//  P. Rączka
Reprezentacja polskich skoczków narciarskich zajęła 4. miejsce w drużynowym konkursie na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Biało-Czerwoni wystąpili w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro i Kamil Stoch. Oczekiwania przed zawodami były duże, a kibice i eksperci liczyli na medal. Mimo wszystko i tak mamy powody do zadowolenia, bowiem jest to najlepszy wynik naszego zespołu w historii. Po złoty medal sięgnęli Niemcy, srebro wywalczyli Austriacy, a brązowy medal powędrował do Japończyków.

W pierwszej serii słabo zaprezentował się Piotr Żyła, który jako jedyny z naszych reprezentantów nie złamał bariery 130 metrów – skoczył 121 metrów. W drugiej próbie ulubieniec polskich kibiców poleciał już znacznie dalej - 132 metry, a reszta Polaków zaprezentowała się podobnie jak wcześniej. Rywale skakali jednak dalej, przez co nie udało się wywalczyć kolejnego medalu w Soczi.