Sport   »   Aktualności   »   Super Bowl XLV: Packers pokonali Steelers

Super Bowl XLV: Packers pokonali Steelers

2011.02.07//  D. Pęgiel
Futboliści Green Bay Packers zdobyli puchar Super Bowl XLV. Drużyna ze stanu Wisconsin pokonała w niedzielnym meczu Pittsburgh Steelers 31:25. Tym samym trofeum dla najlepszej ekipy NFL po 14 latach znowu wróciło do Green Bay.
W pierwszej połowie ponad 100 tysięcy kibiców na gigantycznym stadionie w Teksasie i około stu milionów przed telewizorami mogło podziwiać zdecydowanie lepszą grę ekipy z Green Bay. W drugiej kwarcie Packers prowadzili nawet 21:3.
Super Bowl XLV
Super Bowl XLV Super Bowl XLV

W drugiej połowie inicjatywa leżała po stronie futbolistów z Pittsburgha. Ostatecznie jednak to Green Bay Packers cieszyli się z wygranej. Zwycięska drużyna pochodzi z zaledwie stutysięcznego miasta i to ona jako pierwsza zdobyła dwa pierwsze mistrzostwa (w 1966 i 1967 roku).
Wówczas Packers prowadził Vince Lombardi. Gdy w 1970 roku szkoleniowiec zmarł na raka, władze NFL nazwały puchar Super Bowl jego imieniem.