Sport   »   Piłka nożna   »   Superpuchar Europy: Atletico rozgromiło Chelsea

Superpuchar Europy: Atletico rozgromiło Chelsea

2012.08.31//  P. Rączka
Piłkarze Atletico Madryt pokonali 4:1 Chelsea Londyn w meczu o Superpuchar Europy, który został rozegrany w Monako. Bohaterem spotkania został Radamel Falcao, zdobywając w pierwszej połowie aż trzy gole triumfatorowi Ligi Mistrzów. Swój koncert strzelecki rozpoczął w 6. minucie, pokonując technicznym strzałem bramkarza rywali. Kwadrans później było już 2:0, a były gracz FC Porto skierował piłkę w samo okienko. Ostatnią bramkę Kolumbijczyk zdobył tuż przed przerwą, po ładnej akcji całego zespołu.
The Blues w ogóle nie mieli pomysłu jak poradzić sobie ze zwycięzcami Ligi Europy. Po zmianie stron piłkarze z Premier League chcieli zdominować środek pola, jednak zupełnie nic im nie wychodziło. Gracze z Madrytu spokojnie czekali i wykorzystywali nieporadność. Po godzinie gry było już 4:0 po tym jak Miranda umieścił piłkę w siatce. Honorowego gola na kwadrans przed końcem dla Chelsea zdobył Gary Cahill.