Sport   »   Piłka nożna   »   Superpuchar Włoch dla Lazio

Superpuchar Włoch dla Lazio

2009.08.08//  Ł. Łuniewski
Piłkarze Lazio Rzym zdobyli Superpuchar Włoch pokonując Inter Mediolan 2:1. Mecz rozegrano na Stadionie Olimpisjkim w Pekinie.

Podopieczni Jose Murinho przeważali przez większą częśc spotkania, jednak strzelecka niemoc zemściła się w 62. minuecie, gdy prowadzenie dla Lazio zdobył Matuzalem. Rzymianie nie postanowili odpuszczać i po cztzerech minutach gry było już 2:0. Precyzyjnym lobem popisał się Thomaso Rocchi. Honor mistrzów Włoch uratował Samuel Eto'o zdobywając bramkę w 78. minucie.
Inter Mediolan - Lazio Rzym 1:2 (0:0)Bramki: Eto'o (78) - Matuzalem (62), Rocchi (66).Inter: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Chivu, Zanetti - Muntari (84. Suazo), Cambiasso, Thiago Motta (69. Balotelli) - Stanković (69. Vieira)- Milito, Eto'o.Lazio: Muslera - Lichsteiner, Siviglia, Diakite, Kolarov - Brocchi, Baronio (53. Dabo), Mauri - Matuzalem - Rocchi (72. Cruz), Zarate.