2014.07.27//  M. Mikołajczyk
Za nami już połowa meczów 2. kolejki T–Mobile Ekstraklasy. Trwającą serię spotkań otworzył pojedynek GKS–u Bełchatów z Koroną Kielce. Beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej pokazał w piątek, że jego zwycięstwo na inaugurację sezonu z Legią Warszawa nie było dziełem przypadku.

„Brunatni” poszli za ciosem i odnieśli kolejną ligową wygraną – tym razem przed własną publicznością. Zielono–czarni rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, już w 6. minucie obejmując prowadzenie po tym, jak rzut karny pewnie wykorzystał Bartosz Ślusarski. Chwilę później było 2:0 dla gospodarzy, gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Mak. W dalszej części gry na stadionie przy ul. Sportowej więcej goli już nie padło i bełchatowianie w przekonywującym stylu sięgnęli po trzy punkty.
Legia Warszawa
Cracovia
Marek Saganowski

Po remisie na wyjeździe z Jagiellonią Białystok ze swojego pierwszego triumfu w nowym sezonie cieszyć się mogli piłkarze Lechii Gdańsk. Pomorska drużyna Podbeskidzie Bielsko–Biała pokonała po trafieniu Makuszewskiego. Biało–zieloni mieli ułatwione zadanie, bo w 38. minucie czerwony kartonik ujrzał Sokołowski i goście musieli radzić sobie w „10”.
Jakub Kosecki
T-Mobile Ekstraklasa

Festiwal strzelecki urządzili sobie reprezentanci Pogoni Szczecin, którzy rozbili w pył Śląsk Wrocław. Z kolei legioniści zmazali w sobotę plamę po ligowym falstarcie, ogrywając 3:1 Cracovię. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Kosecki, Jodłowiec oraz Vrdoljak, a honorowe trafienie dla „Pasów” przypisano Nowakowi.

Przed nami jeszcze cztery następne spotkania w ramach 2. kolejki T–Mobile Ekstraklasy. W najciekawiej zapowiadającej się konfrontacji Górnik Zabrze zmierzy się z Lechem Poznań.