T-Mobile Ekstraklasa: Górnik zatrzymał Legię. Widzew na fali

2012.09.17//  P. Rączka
W najciekawszym spotkaniu 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze piłkarze Górnika Zabrze zremisowali 2:2 z Legią Warszawa. Goście wyszli na prowadzenie już w 4. minucie meczu - piłkę w bramce umieścił Saganowski, po tym jak wypuścił ją z rąk Skorupski. Podopieczni Adama Nawałki nie mieli wyjścia i musieli zacząć atakować. Na ich nieszczęście dobrze w bramce spisywał się Kuciak.
Wyrównana gra toczyła się do 81. minuty. Wtedy właśnie Przemysław Oziębała doprowadził do wyrównania, wykorzystując błąd bramkarza Legii. Trzy minuty później gracze z Warszawy ponownie wyszli naprowadzenie - tym razem po uderzeniu Dominika Furmana. Gdy wydawało się, że spotkania zakończy się zwycięstwem gości, wówczas Adam Danch wykorzystał dośrodkowanie i zapewnił swoje drużynie jeden punkt.

W drugim meczu gracze Widzewa Łódź grając na wyjeździe pokonali 1:0 Zagłębie Lubin. Zwycięskiego gola zdobył w 21. minucie Alex Bruno - wykorzystując błąd defensywy popisał się fantastycznym lobem. Miedziowi mocno naciskali w drugiej połowie, aby odrobić straty, jednak ich akcje zatrzymywały się głównie na linii obronnej gości.