2013.03.16//  P. Rączka
W sobotnich meczach 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy tylko kibice w Kielcach doczekali się goli, a ich drużyna pokonała 2:1 Ruch Chorzów. Spotkanie od pierwszych minut nie układało się po myśli wicemistrzów Polski, a bramka zdobyta przez Macieja Korzyma w 33. minucie tylko to potwierdziła. Dziesięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie prowadzenie podwyższył Paweł Golański, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Tomaszu Foszmańczyku.
Niebiescy dość szybko zdobyli bramkę kontaktową po trafieniu Filipa Starzyńskiego, ale na więcej w tym meczu nie było ich stać. - Przegraliśmy bardzo ważny mecz, chyba za cztery punkty. Pozostały mieszane odczucia, szkoda bowiem straconej szansy, jeśli przez dłuższy czas przeważaliśmy na boisku i mieliśmy kilka dobrych momentów do uzyskania korzystnego rezultatu – powiedział po meczu trener Jacek Zieliński.

Zarówno w meczu Widzew Łódź z Zagłębiem Lubin, jak i Lecha Poznań z GKS-em Bełchatów padły bezbramkowe remisy. O ile jeszcze spotkanie w stolicy Polski mogło się podobać, o tyle druga konfrontacja była całkowitym zaprzeczeniem futbolu. Piłkarze zarówno jednej i drugiej drużyny zupełnie jakby nie wiedzieli po co znaleźli się na boisku i co robić z piłką.