T-Mobile Ekstraklasa: Lech Poznań rozbił Wisłę Kraków

2014.04.26//  M. Mikołajczyk
Od zdecydowanego zwycięstwa nad Wisłą Kraków rozpoczęli piłkarze Lecha Poznań rywalizację w grupie mistrzowskiej po rundzie zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy. W spotkaniu 31. kolejki ligowych rozgrywek „Kolejorz” zaaplikował „Białej Gwieździe” trzy bramki, zachowując przy tym zerowe konto.

Podopieczni Mariusza Rumaka nie byli gościnni dla drużyny Franciszka Smudy. Przyjezdni na stadionie przy Bułgarskiej przegrali swój piąty mecz z rzędu, co jest niechlubnym rekordem klubu z dawnej stolicy Polski.
Lech Poznań
Łukasz Teodorczyk
Kibice Lecha Poznań

Już od początku piątkowe spotkanie układało się po myśli Lecha Poznań. W 7. minucie bramkę na 1:0 strzelił Łukasz Teodorczyk. Chwilę później „Niebiescy” prowadzili 2:0 po niefortunnym zagraniu Alana Urygi, któremu przypisano samobójcze trafienie. Gospodarze mimo korzystnego dla nich wyniku nie zamierzali zwalniać tempa i wyraźnie przeważali na boisku, kreując sobie kolejne wyśmienite okazje.

Jedną z nich wykorzystali w 78. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Kasper Hamalainen. Finowi udało się pokonać Michała Miśkiewicza, przypieczętowując bezdyskusyjny triumf „Kolejorza”.

W piątek porażki doznał też inny krakowski klub. Cracovia w grupie spadkowej po golu Pawela przegrała u siebie 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.