2012.10.05//  P. Rączka
W hitowym spotkaniu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa pokonali 2:1 Wisłę Kraków. Pierwsze minuty należały do gości, którzy prezentowali się tak, jakby odzyskali wiarę we własne umiejętności pod wodzą nowego trenera - Tomasza Kulawika. Dobra postawa zaowocowała szybko zdobytym golem przez Łukasza Gargułę. Wydawało się, że Biała Gwiazda pójdzie za ciosem, ale to podopieczni Jana Urbana wzięli się za odrabianie strat.
Bohaterem spotkania został Jakub Kosecki, który najpierw w 16. minucie zaskoczył Sergeia Pareikę strzałem przy słupku, a dziesięć minut później wyprowadził zespół na prowadzenie. Wisła nie potrafiła wykorzystać faktu, że w ataku brakuje Marka Saganowskiego, a w obronie Michał Żewłakowa - czyli dwóch filarów. Druga połowa nie była już tak emocjonująca, a gdy na kwadrans przed końcem czerwoną kartkę ujrzał Cezary Wilk było już jasne, że wynik jest ustalony.

W meczu otwierającym tę kolejkę zmagań Ruch Chorzów pokonał 2:1 GKS Bełchatów. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu Niebieskich pod wodzą Jacka Zielińskiego w roli szkoleniowca. W pierwszej połowie obie drużyny miały okazje ku temu, aby wyjść na prowadzenie, jednak zawodnicy popisywali się nieskutecznością. Po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze po golu Arkadiusza Piecha. Rywale zdołali odpowiedzieć dość szybko, a wyrównanie padło po trafieniu Pawła Buzały. Losy spotkania na dwie minuty przed końcem rozstrzygnął Maciej Jankowski.