2012.09.30//  P. Rączka
Sobota na jeden punkt - tak najprościej opisać wszystkie mecze tego dnia, które zostały rozegrane w ramach 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W najciekawszym spotkaniu Zagłębie Lubin zatrzymało Legię Warszawa remisując 2:2 na własnym stadionie. Podopieczni Jana Urbana mogą dziękować Markowi Saganowskiemu, bowiem dwukrotnie ratował on swojądrużynę przed porażką. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michal Papadopulos i Robert Jeż.
Blisko zwycięstwa była Pogoń Szczecin, która po bramce Takafumi Akahoshiego prowadziła do 89. minuty. Wówczas gola wyrównującego strzelił Nika Dzalamidze. Dobre spotkanie rozegrała Korona Kielce, ale pozwoliło to tylko zremisować 1:1 z najsłabszą drużyną w lidze - i to dość szczęśliwie. Pierwsi bramkę w meczu zdobyli "Brunatni", a dokładnie Tomasz Wróbel w 33. minucie. Dopiero na kwadrans przed końcem Paweł Sobolewski przerwał niemoc zespołu i umieścić piłkę w siatce.