2013.03.09//  P. Rączka
W meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali 1:2 z Legią Warszawa. Gospodarze, którzy walczą o utrzymanie, ku zaskoczeniu od pierwszych minut ruszyli na lidera tabeli. Podopieczni Jana Urbana dopiero w 18. minucie przeprowadzili pierwszą dobrą akcję, ale ta nie zakończyła się golem - podobnie jak cała pierwsza połowa. Ambitna postawa "Górali" mogła się podobać.
Wynik otworzył niedługo po wznowieniu gry Marek Saganowski, dobijając strzał Jakuba Koseckiego. Wyrównanie przyszło w 73. minucie, gdy Robert Demjan na raty umieścił piłkę w siatce. Odpowiedź głównego faworyta do mistrzowskiego tytuły przyszła bardzo szybko, a Legię na ponowne prowadzenie wyprowadził Wawrzyniak.

W drugim spotkaniu Zagłębie Lubin pokonało 2:1 Jagiellonię Białystok i obecnie znajduje się na 6. miejscu w tabeli. Pierwsza połowa zakończyła się bramkowym remisem. Pierwszego gola zdobył Michal Papadopulos, a niedługo przed przerwą wyrównał Daniel Quintana. Na decydującą bramkę trzeba było czekać aż do doliczonego czasu gry. Trzy punkty dla Miedziowych uratował Boris Godal, wykorzystując dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego.