T-Mobile Ekstraklasa: Pogoń rozgromiła Zagłębie, Piast przegrał z Górnikiem

2012.08.18//  P. Rączka
Za nami już dwa mecze 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2012/2013. Na inauguracyje piłkarze Pogoni Szczecin pokonali aż 4:0 Zagłębie Lubin. Bohaterem spotkania został 38-letni Edi Andradina, który otworzył wynik spotkania, a do tego był głównym reżyserem gry swojej drużyny. Pozostałe bramki dla gospodarzy strzelili Mouhamadou Traore, Grzegorz Bonin i Donald Djousse.
Miedziowi mieli przebłysk dobrej gry zaraz po tym jak stracili pierwszą bramkę w 36. minucie. Niestety dla nich - nie udało im się wyrównać w tym czasie, a po zmianie stron Portowcy nie cofali się już tak głęboko do obrony.

W drugim rozegranym meczu zawodnicy Piasta Gliwce przegrali 1:2 z Górnikiem Zabrze. Drużyna Marcina Brosza mocno postraszyła przyjezdnych, bowiem po pierwszej połowie i golu Mariusza Zganiacza prowadziła 1:0. Obraz gry zmienił się po tym jak w 66. minucie czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Matras. Goście wykorzystali grę w przewadze i po bramkach Mariusza Przybylskiego i Arkadiusza Milika wygrali to spotkanie.