T-Mobile Ekstraklasa: Ruch zgubił dwa punkty z ŁKS-em, wygrana Korony i Lechii

2012.04.29//  P. Rączka
Piłkarze Ruchu Chorzów nie wykorzystali okazji ku temu, aby znaleźć się na szczycie tabeli i mieć znakomitą okazję wyjściową do zdobycia tytułu mistrza Polski. Niebiescy zremisowali u siebie 2:2 z ŁKS-em Łódź w meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zespół Waldemara Fornalika zaczął spotkanie najlepiej jak tylko mógł - już w pierwszej minucie, a dokładnie 21. sekundzie, Arkadiusz Piech strzelił bramkę.
Przyjezdni zdołali wyrównać po kwadransie gry, a do siatki uderzeniem z woleja trafił Artur Gieraga. W 32. minucie goście wyszli sensacyjnie na prowadzenie. Tym razem gola na swoje konto mógł zapisać Rafał Kujawa. Gospodarze prezentowali się słabo, a ich ataki były bardzo chaotyczne. Po upływie godziny gry Ruch zdołał jednak strzelić wyrównującą bramkę - po dośrodkowaniu Gabora Straki, Piotr Stawarczyk pokonał Velimirovicia.

Walcząca o europejskie puchary - a nawet o mistrzostwo Polski! - Korona Kielce, znakomicie wykorzystała swoją okazje i pokonała 2:0 w wyjazdowym meczu GKS Bełchatów. Bohaterem spotkania został Pavol Stano, który w tym meczu z nominalnego obrońcy, zagrał na pozycji... napastnika. Przyszły król strzelców (?) wpisał się na listę strzelców w 5. i 27. minucie. Na boisku panował potworny upał, przez co zawodnicy mieli kilka dodatkowych przerw na uzupełnienie płynów.

W innym meczu piłkarze Widzew Łódź przegrali na własnym stadionie 0:1 z Lechią Gdańsk. Wynik ten oznacza, że z T-Mobile Ekstraklasą żegna się Cracovia Kraków, natomiast ŁKS ma już tylko iluzoryczne szanse, które powinny zostać wyjaśnione w następnej kolejce. Jedyną bramkę w meczu zdobył Abdou Razack. Co ciekawe, kibice gospodarzy wręcz domagali się, aby ich zespół przegrał - w przypadku porażki niemal na sto procent z ligi spada ŁKS.