T-Mobile Ekstraklasa: Wisła przegrała z Polonią, Piast wygrał z Pogonią

2012.09.01//  P. Rączka
Wisła Kraków przegrała na własnym stadionie 1:3 z Polonią Warszawa w meczu 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Biała Gwiazda wyszła na to spotkanie z sześcioma Polakami w składzie m.in. z takimi zawodnikami jak Michał Szewczyk oraz Dawid Kamiński. Gospodarze stracili pierwszą bramkę już w 17. minucie, po tym jak Łukasz Teodorczyk wykorzystał dobre dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego.
Jeszcze przed przerwą wynik zdołał podwyższyć Władimir Dwaliszwili, wykorzystując zderzenie się Burligi i Pareiką. Początek drugiej połowy w wykonaniu Michała Probierza, był znacznie lepszy niż cała pierwsza część. Po godzinie gry bramkę kontaktową zdołał strzelić Ivica Iliev, wykorzystując podanie Michała Szewczyka. Dzieła zniszczenia dokonał w ostatnich minutach Paweł Wszołek.

W meczu beniaminków Piast Gliwice pokonał 1:0 Pogoń Szczecin i odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zwycięski gol - jak się okazało po końcowym gwizdku - został zdobyty w 27. minucie przez Wojciecha Kędziora z rzutu karnego. Obie drużyny w trakcie całego spotkania miały po kilka dogodnych okazji do zmiany wyniku, jednak zabrakło im szczęścia bądź... umiejętności.