2014.07.19//  M. Mikołajczyk
Ruszyła T–Mobile Ekstraklasa! W piątkowych meczach 1. kolejki ligowych rozgrywek kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Niezwykle ciekawe spotkanie odbyło się w Bielsko–Białej, gdzie miejscowe Podbeskidzie rywalizowało z Pogonią Szczecin.

„Górą” z tego pojedynku ostateczni wyszli „Portowcy”, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Początek spotkania był jednak wymarzony dla gospodarzy, którzy prowadzenie objęli już w 7. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Konieczny. Przyjezdni odpowiedzieli bardzo szybko i za sprawą Łukasza Zwolińskiego wyrównali na kwadrans przed przerwą.
T-Mobile Ekstraklasa
Paweł Brożek
Podbeskidzie Bielsko?Biała

W drugiej połowie Podbeskidzie jeszcze raz zbliżyło się do wygranej, gdy pikę do siatki skierował Marek Sokołowski. Klub ze Szczecina nie zamierzał składać broni i walczył do samego końca, co im się opłaciło. W 85. minucie bramkę na 2:2 zdobył Maciej Dąbrowski, a w doliczonym czasie gry wygraną zapewnił gościom Adam Frączczak.

Rywalizację w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce od remisu rozpoczęły za to ekipy Górnika Łęczna oraz Wisły Kraków. Beniaminek po wspaniałym uderzeniu Tomasza Nowaka postraszył „Białą Gwiazdę”, ale ta za sprawą strzału z dystansu Macieja Sadloka odrobiła straty jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Więcej goli na stadionie Górnika już nie padło i obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.

W sobotę Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk, a Legia Warszawa otworzy ligowy sezon konfrontacją z GKS–em Bełchatów.