Sport   »   Koszykówka   »   TBL: Asseco Prokom Gdynia mistrzem Polski!

TBL: Asseco Prokom Gdynia mistrzem Polski!

2012.06.06//  P. Rączka
W siódmym, decydującym starciu finałowym Tauron Basket Ligi zespół Asseco Prokom Gdynia pokonał 76:68 (20:16, 23:9, 19:24, 14:29) Trefl Sopot i tym samym wygrał rywalizację bezpośrednią 4-3, dzięki czemu zdobył po raz 9. z rzędu tytuł mistrza Polski. Tytuł MVP odebrał doświadczony 31-letni Jerel Blassingame, który zdobył w siedmiu meczach łącznie 114 punktów. Przewaga gospodarzy tego spotkania była niepodważalna - po pierwszej połowie prowadzili 43:25.

Chwila odpoczynku wprowadziła jednak dużo rozluźnienia w poczynaniach obrońców tytułu, którzy przegrali dwie kolejne kwarty. Rywale zaczęli gonić wynik - byli nawet o krok od remisu, lecz w decydujących momentach zabrakło im skuteczności. Trefl choć robił co mógł, to na odrobienie strat nie starczyło mu już czasu.