TdS: Justyna Kowalczyk wygrała bieg na dochodzenie na 15 km

2013.01.03//  P. Rączka
Justyna Kowalczyk pewnie wygrała bieg na dochodzenie na 15 km techniką dowolną z Cortiny d'Ampezzo do Dobbiaco. Polka już od startu mocno ruszyła do przodu, lecz na pierwszym pomiarze czasowym Therese Johaug zdołała odrobić do niej 3,5 sekundy - startowała 50,3 s przed nią. Trzykrotna zwyciężczyni TdS w dalszej fazie biegu przez moment zdołała nieco zwiększyć przewagę, ale później Charlotte Kalla wraz ze wspomnianą Norweżką zaczęły się coraz szybciej do niej zbliżaj.

Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla, tracąc do naszej Królowej Nart 18 sekund, a tuż za nią na metę wbiegła Therese Johaug i Kristin Steira. Wszystkie te zawodniczki najwięcej nadrobiły na ostatnim odcinku, zyskując około 30 sekund.