Tenis

Tenis: Turniej BNP Paribas Katowice Open dla Alize Cornet

2014.04.13//  M. Mikołajczyk
Tenisowy turniej BNP Paribas Open w Katowicach padł łupem Alize Cornet. Pogromczyni Agnieszki Radwańskiej po zaciętej batalii pokonała w finale w trzech setach 7:6(3), 5:7, 7:5 Camilę Giorgi. Sportowych emocji w „Spodku” nie brakowało, o czym świadczy ilość rozegranych gemów.

Reprezentantka Francji ponownie po starciu z Włoszką mogła podnieść ręce w geście triumfu. Rozstawiona z numerem czwartym zwycięsko z pojedynku ze swoją niedzielną rywalką wyszła już podczas tegorocznego Australian Open. Sukces zawodniczce „Trójkolorowych” nie przyszedł jednak łatwo. Pierwsza partia zakończyła się dopiero po tie-breaku, którego z wysokiego „C” zaczęła Giorgi, prowadząc 3:1. Od tego czasu wszystkie akcje w dogrywce wygrywała Cornet i to ona była bliżej końcowej wiktorii.

Alize Cornet
Klara Koukalova
Kolejna odsłona spotkania również była niezwykle wyrównana. Blisko zakończenia meczu w dwóch setach była Alize Cornet, która prowadziła 5:3 i w następnym gemie była o krok od przełamania. Wówczas nastąpił niesamowity „come back” w wykonaniu Giorgi. Włoszka punktowała niemiłosiernie swoją wyżej notowaną przeciwniczkę i nieoczekiwanie doprowadziła do stanu 1:1. Decydująca odsłona meczu należała jednak do Francuzki, choć lekko bez dwóch zdań nie miała. Cornet turniejowy skalp zdobyła po 3 godzinach i 11 minutach gry i sięgnęła po swój czwarty w karierze tytuł w zmaganiach tej rangi.

W rywalizacji deblistek równych nie miały sobie za to Olga Sawczuk oraz Julia Bejheizmer, które sensacyjnie rozprawiły się z Klarą Koukalovą i Monicą Niculescu. Zwycięski duet wcześniej wyeliminował z turnieju m.in. naszą Klaudię Jans-Ignacik.