Thomas Morgenstern wygrał Letnie Grand Prix w Szczyrku

2011.07.20//  P. Rączka
Po raz kolejny nie było mocnych na austriackiego skoczka Thomasa Morgensterna. Zawodnik w swoich skokach uzyskał kolejno odległość 101,5 i 103. metra. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer, który przegrał ze swoim rodakiem o niecałe dwanaście punktów. Bardzo dobrze spisał się Kamil Stoch, oddając oba skoki na przeszło sto metrów. Polski skoczek po pierwszej serii zajmował siódmą pozycję, jednak skokiem na 103,5 metra wskoczył na podium.

Bardzo dobry skok oddał w pierwszej serii Maciej Kot – zawodnik wylądował na 106 metrze. Gdyby nie słaby skok w drugiej serii, to na podium mogło znaleźć się dwóch reprezentantów Polski. Do finałowej serii dostali się także Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Miętus. Niestety obaj skoczkowie uplasowali się w trzeciej dziesiątce.

Konkurs przebiegał w nienajlepszej pogodzie. Silny wiatr i deszcz, nie pomagał niektórym zawodnikom w oddawaniu dalekich skoków, jednakże pomimo złych warunków atmosferycznych zawody udało się sprawnie przeprowadzić. Kamil Stoch dzięki swojej dobrej postawie wskoczył na czwarte miejsce w Letnim Grand Prix oraz na trzecie miejsce w Lotus Poland Tour.