Sport   »   Aktualności   »   Tomasz Adamek vs Witalij Kliczko. Wrocław czy Warszawa?

Aktualności

rss

Tomasz Adamek vs Witalij Kliczko. Wrocław czy Warszawa?

2011.04.07//  J. Knop
Tomasz Adamek w swoim pierwszym mistrzowskim pojedynku w kategorii ciężkiej zmierzy się z Witalijem Kliczką. Stawką potyczki będzie pas organizacji WBC. Do starcia dojdzie już 10 września we Wrocławiu lub w Warszawie. Nie określono jeszcze, w którym z owych miast zostanie zorganizowana walka.

Popularny „Góral” skrzyżuje rękawice najprawdopodobniej z Witalijem Kliczko. Ostatnio młodszy z braci – Władimir obwieścił, iż dochodzi już do optymalnej dyspozycji po kontuzji mięśni brzucha, z którą borykał się od kilku miesięcy. Tym samym w ciągu najbliższych kilku tygodni Ukrainiec ma zamiar wrócić do zajęć treningowych mających na celu przygotowanie do starcia z David’em Haye. Pojedynek ma się odbyć 2 lipca, a jego stawką będzie tytuł mistrzowski organizacji WBA w kategorii ciężkiej.
Tomasz Adamek
Tomasz Adamek Tomasz Adamek
Tomasz Adamek

Lokalizacja walki Adamka nie została jeszcze dokładnie ustalona. O organizację gali walczą wrocławski stadion na Maślicach i Stadion Narodowy w Warszawie. Ostateczna decyzja dotycząca wyboru obiektu zostanie podjęta do końca maja. Rozstrzygający głos w tej sprawie mają promotorzy Kliczki – grupa K2.
Witalij Kliczko
Witalij Kliczko Witalij Kliczko
Witalij Kliczko

Szóstego września w Warszawie zagrają ze sobą reprezentacje Polski i Niemiec. Jesteśmy jednak w stanie zorganizować walkę Adamka z Kliczką. Na przygotowanie obiektu będziemy mieli sporo czasu, tak więc nie widzę najmniejszych przeciwwskazań. Jestem pewien, że sprostamy postawionemu zadaniu. Na obecną chwilę musimy jednak poczekać na werdykt promotorów” – ogłosił Rafał Kapler – zarządca Stadionu Narodowego.

Jesteśmy dobrej myśli i sądzimy, że pojedynek odbędzie się we Wrocławiu. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji świadczącej o tym, by walka miała nie odbyć się w naszym mieście. To my rozpoczęliśmy starania o organizację jako pierwsi, tak więc nie mamy większych obaw, co do ostatecznej decyzji. Nie ma jednak wątpliwości, iż musimy poczekać na jej oficjalne ogłoszenie” – powiedział Maciej Nowaczyk.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tomasz Adamek vs Witalij Kliczko. Wrocław czy Warszawa?
 / 
Komentarze do: Tomasz Adamek vs Witalij Kliczko...
Gajowy pisze:

wystarczy ze warszawa sypnie kasa i maja walke :)

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Tomasz Adamek vs Witalij Kliczko. Wrocław czy Warszawa?