Tomasz Majewski z brązowym medalem mistrzostw Europy

2014.08.12//  M. Mikołajczyk
Reprezentacja Polski już pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Europy w szwajcarskim Zurychu otworzyła worek z medalami. W finale rywalizacji kulomiotów trzecie miejsce zajął jedyny biało–czerwony w tej konkurencji, Tomasz Majewski.

Brązowy krążek naszemu rodakowi zapewnił wynik 20,83 metra. Zawody zgodnie z przewidywaniami wygrał David Storl. Niemiec pchnął kulę na odległość 21,41 metra. Z kolei srebro powędrowało w ręce Hiszpana Borja Vivasa.
Tomasz Majewski

Warto zaznaczyć, że Majewski pomimo „pudła” nie krył rozczarowania swoim rezultatem, bo przed swoim występem w kraju Helwetów celował w drugą pozycję.

W finale biegu na 10 tysięcy metrów wystartowała we wtorek Karolina Jarzyńska, która początkowo dzielnie trzymała się w czołówce, ale z upływem czasu nie wytrzymała silnego tempa i ostatecznie uplasowała się na 13. pozycji.

Źródło: inf. własna