Sport   »   Aktualności   »   Top 5 najlepszych nokautów 2015 roku

Aktualności

rss

Top 5 najlepszych nokautów 2015 roku

2016.05.05//  P. Rączka
Ubiegły rok obfitował w wiele ciekawych walk bokserskich na całym świecie. Warto powrócić te kilka miesięcy wstecz i przypomnieć sobie zarówno te większe gale, jak i te mniejsze. Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na to co w boksie jest najpiękniejsze, mianowicie nokauty. Tych jak zawsze nie brakowało, a niektóre były wyjątkowej urody. Rzecz jasna trzeba brać pod uwagę to, że dla tych pięściarzy którzy kończyli pojedynki przed czasem były to jedne z najgorszych momentów w karierze.
Top 5 najlepszych nokautów 2015 roku
Top 5 najlepszych nokautów 2015 roku
Top 5 najlepszych nokautów 2015 roku

W zestawieniu nie brakuje polskiego akcetu. Mowa tu o wschodzącej gwieździe wagi ciężkiej. I nie chodzi tu o Artura Szpilkę, który ma już za sobą dwie porażki w najważniejszych walkach w karierze.

5. Courtney Blocker vs Dominic Goode
25-latek w zawodowym boksie stoczył już sześć walk i wszystkie zakończył zwycięstwem. W dodatku każdy pojedynek zakończył przed czasem! Jeżeli Blocker będzie dalej tak umiejętnie prowadzony, to kto wie czy za jakiś czas nie zrobi się o nim naprawdę głośno. Sposób w jaki rozprawił się z Goode to tylko dowód na to, że dynamit w ręce na ogromny i może jednym ciosem rozstrzygać kolejne walki.

4. Saul Alvarez vs James Kirkland

Meksykanin to jeden z najlepszych zawodników na świecie, zwłaszcza w swojej kategorii wagowej. W 47 zawodowych walkach przegrał tylko raz - z Floydem Mayweatherem Jr. Za kilka dni mistrz wagi średniej będzie miał szansę na kolejne zwycięstwo. W Las Vegas jego rywalem będzie Amir Khan. Brytyjczyk musi być cały czas czujny, aby nie skończyć jak James Kirkland.

3. Mairis BrIedis vs. Manuel Charr
Niemiec jeszcze cztery lata temu był w ścisłej czołówce wagi ciężkiej. Jako niepokonany zawodnik stanął w 2012 roku przed szansą odebrania tytułów Władimirowi Kliczko. To się nie udało. Dwa lata później miał szansę ponownie włączyć się do światowego topu, ale doznał drugiej porażki w karierze z Aleksanderem Powietkinem. Później było tylko gorzej. A sposób w jaki został znokautowany przez utalentowanego Rosjanina tylko pokazuje, że 31-latek ma najlepsze lata kariery za sobą.

2. Izu Ugonoh vs Will Quarrie

Piętnaście walk, wszystkie zakończone zwycięstwem, z czego dwanaście przez nokaut. Tak wygląda bilans polskiego pięściarza, który przebojem wdziera się do światowej czołówki bokserów wagi ciężkiej. Izu posiada wszelkie warunki, aby w niedalekiej przyszłości zostać kolejnym naszym rodakiem, który stanie do walki o mistrzowski pas. 29-latek swoją posturą i stylem walki przypomina młodszego z braci Kliczko. W dodatku posiada wręcz atomowy cios.

1. Mitchell Smith vs Antonio Horvatic
Brytyjczyk to bardzo utalentowany pięściarz. Pojedynek z Harovaticem pokazał wszystkim jego przyszłym rywalom, że szybkość jaką dysponuje jest niezwykle niebezpieczna. 23-latek z liczbą czternastu walk jest na początku swojej kariery, ale w ubiegłym roku pokazał, że może sporo wnieść do swojej kategorii wagowej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Top 5 najlepszych nokautów 2015 roku

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Top 5 najlepszych nokautów 2015 roku