Tour de France 2011: ekipa Garmin - Cervélo najszybsza na trasie 2. etapu

2011.07.03//  J. Knop
Kolarze amerykańskiej ekipy Garmin – Cervélo wygrali drugi etap wyścigu Tour de France - jazdę drużynową na czas w Les Essarts (23 km). Żółtą koszulkę lidera wywalczył Norweg - Thor Hushovd.

Triumfatorzy pokonali wyznaczony dystans w czasie 24 minut i 48 sekund. Kolejne pozycje na podium zajęły odpowiednio ekipy BMC - Racing oraz Sky Team, które straciły do zwycięzców 4 sekundy.
 Garmin - Cervélo
 Garmin - Cervélo Garmin - Cervélo

Czwarte i piąte miejsce przypadło w udziale ekipom Team Leopard - Trek i HTC –Highroad. Co ciekawe, obydwie drużyny straciły tylko 5 sekund do Garmin-Cervelo. Duński Saxo Bank z Alberto Contadorem wykręcił ósmy czas.

Zespół Liquigas - Cannondale, którego barwy reprezentują Maciej Bodnar, Sylwester Szmyd i Maciej Paterski zajęła odległą 15. pozycję. Kolarze włoskiej drużyny pojawili się na mecie ze stratą 57 sekund.