Tour de France: Cadel Evans wygrał TdF! Tony Martin zwycięzcą czasówki

2011.07.23//  P. Rączka
Po godzinie 10:00 wystartowali kolarze na przedostatnim etapie tegorocznego wyścigu Tour de France. Czasówka w Grenoble liczyła 42. kilometry, a wielu fachowców mówi, że jest to decydujący bój o to, kto zostanie zwycięzcą TdF. Najlepszy okazał się Tony Martin, który wyprzedził prawdopodobnie zwycięzce Le Tour - Cadela Evansa o 6. sec. Zawodnicy na czasówce startowali w odstępach dwuminutowych, a najlepsza dwudziestka co trzy minuty.
Bohaterem dzisiejszego dnia został Cadel Evans, który można powiedzieć, że zdarł żółtą koszulkę z braci Schlecków. Ani Andy, ani Franck nie byli dziś w stanie dorównać, australijskiemu kolarzowi. Przewaga przeszło półtorej minuty, nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej oraz dwóch i pół minuty nad trzecim kolarzem, niemalże na 99% daje zwycięstwo Evansowi w tegorocznym wyścigu dookoła Francji.
Tour de France: Cadel Evans wygrał TdF! Tony Martin zwycięzcą czasówki.

Jutro odbędzie się już ostatni etap tzw. "etap przyjaźni" (liczący 95. kilometrów, na trasie z Creteil do Paryża), który będzie zwieńczeniem ostatnich dni wyścigów.