Sport   »   Aktualności   »   Tour de France: Michał Kwiatkowski liderem klasyfikacji młodzieżowej, deszczowy triumf Blela Kadriego

Aktualności

rss

Tour de France: Michał Kwiatkowski liderem klasyfikacji młodzieżowej, deszczowy triumf Blela Kadriego

2014.07.12//  M. Mikołajczyk
Wspaniałą i jak się okazało skuteczną ucieczką Blela Kadriego zakończył się ósmy etap tegorocznego Tour de France. Francuz popisał się indywidualną akcją, samotnie pędząc do mety, którą minął ponad dwie minuty przed głównymi faworytami wyścigu.

Demonstrację siły zaprezentował Alberto Contador i jego team Tinkoff–Saxo. Kawał dobrej roboty wykonał dla Hiszpana Rafał Majka, który przez długi czas przewodził grupce najlepszych, narzucając na stromych podjazdach piekielnie mocne tempo. Kolarz z Półwyspu Iberyjskiego w sobotę zajął ostatecznie drugie miejsce, pokazując, że ma się dobrze, podobnie jak Vincenco Nibali. Włochowi bez najmniejszych problemów udało się zachować żółtą koszulkę lidera „Wielkiej Pętli”.
Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski

Katusze w strugach deszczu przeżywał na trasie do Wogezów Michał Kwiatkowski. „Flowerman” nieoczekiwanie nie był w stanie utrzymać się za peletonem i zaczął widocznie odstawać od grupy zasadniczej. Nasz reprezentant ostatecznie dzięki pomocy swoich kolegów z zespołu Omegi–Pharma Quick Step dał radę częściowo odrobić dystans, dzięki czemu utrzymał czwarte miejsce w „generalce”.

„Kwiatek” do Nibaliego traci obecnie 2 minuty i 26 sekund, nieznacznie wyprzedzając Alejandro Valverde oraz Alberto Contadora. Dla biało–czerwonego najważniejsza jest jednak walka o białą koszulkę, w której po ósmym etapie wysunął się na czoło. Polak objął prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej, wykorzystując niedyspozycję Słowaka Petera Sagana.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tour de France: Michał Kwiatkowski liderem klasyfikacji młodzieżowej, deszczowy triumf Blela Kadriego

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-TechDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Tour de France: Michał Kwiatkowski liderem klasyfikacji młodzieżowej, deszczowy triumf Blela Kadriego