Sport   »   Aktualności   »   Tour de France: Vincenzo Nibali w żółtym trykocie wjedzie do Paryża, Michał Kwiatkowski najwyżej z Polaków

Aktualności

rss

Tour de France: Vincenzo Nibali w żółtym trykocie wjedzie do Paryża, Michał Kwiatkowski najwyżej z Polaków

2014.07.27//  M. Mikołajczyk
Sobotnia jazda indywidualna na czas rozstrzygnęła, którzy kolarze staną na podium tegorocznego Tour de France. Zwycięstwo w „Wielkiej Pętli” można już przyznać Vincenzo Nibaliemu. Włoch był poza zasięgiem swoich rywali i mimo ogromnej przewagi imponował ambicją i wielką wolą walki. „Rekin z Messyny” w pełni wykorzystał wycofanie się z wyścigu Alberto Contadora i Chrisa Froom’ea i z uśmiechem na twarzy odbierze w niedzielę upragnione trofeum.
Michał Kwiatkowski
Rafał Majka
Tour de France

Wspaniale w „czasówce” pojechał Jean Christophe Peraud. Doświadczony Francuz trzytygodniowe zmagania ukończy na drugim miejscu, o 32 sekundy przed swoim młodszym rodakiem, Thibautem Pinotem. Rywalizację z „Trójkolorowymi” przegrał Alejandro Valverde. Hiszpan zawiódł na decydujących górskich etapach i będzie musiał zadowolić się czwartą pozycją. W najlepszej „10” klasyfikacji generalnej znaleźli się także Amerykanin Tejay Van Garderen, rewelacyjny Romain Bardet, Czech Leopold Konig, Haimar Zubeldia i Holendrzy – Laurens Ten Dam oraz Bauke Mollema.
Tour de France
Tour de France
Tour de France

Najwyżej z Polaków, bo na 28. miejscu Tour de France ukończy Michał Kwiatkowski. „Flowerman” podczas najważniejszej imprezy sezonu był niezwykle aktywny i zebrał od obserwatorów mnóstwo pochwał, choć na ostatnich odcinkach wyraźnie spuścił z tonu. Na ogromne słowa uznania zasługuje też Rafał Majka. Skromny chłopak z Zegartowic odniósł niezwykle prestiżowe zwycięstwo, zdobywając tytuł najlepszego górala. Zawodnik z grupy Tinkoff–Saxo białą koszulkę w czerwone „grochy” zagwarantował sobie wygranymi na dwóch najtrudniejszych etapach w Alpach i Pirenejach. Wśród naszych rodaków widoczny kilkukrotnie był Bartosz Huzarskim, który zabierał się do ucieczek.
Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski

W niedzielę cyklistów czeka tradycyjny etap przyjaźni, po którym nie powinny nastąpić żadne zmiany w „generalce”. Kolarze na Pola Elizejskie przyjadą w sielankowej atmosferze, a odcinek prawdopodobnie zakończy się finiszem sprinterów z peletonu.

Klasyfikacja generalna Tour de France:
1. Vincenzo Nibali Włochy 86h:37,52
2. Jean Christophe Peraud Francja + 07,52
3. Thibaut Pinot Francja + 08,24
4. Alejandro Valverde Hiszpania + 09,55
5. Tejay Van Garderen USA + 11,44
6. Romain Bardet Francja + 11,46
7. Leopold Konig Czechy + 14,41
28. Michał Kwiatkowski Polska + 1:20,49
44. Rafał  Majka Polska + 2:17,53
55. Michał Gołaś Polska + 2:49,03
68. Bartosz Huzarski Polska + 2:58,00
112. Maciej Bodnar Polska + 3:52,52
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tour de France: Vincenzo Nibali w żółtym trykocie wjedzie do Paryża, Michał Kwiatkowski najwyżej z Polaków

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale LifestyleDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Tour de France: Vincenzo Nibali w żółtym trykocie wjedzie do Paryża, Michał Kwiatkowski najwyżej z Polaków