Tour de Ski: Justyna Kowalczyk wygrała kwalifikacje

2011.12.31//  P. Rączka
Justyna Kowalczyk wygrała kwalifikacje biegu sprinterskiego na dystansie 1,2 km techniką klasyczną z czasem 2.49,83. Polka nieco o ponad sekundę wyprzedziła swoją najgroźniejszą rywalkę Marit Bjoergen. Trzecie miejsce zajęła Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Słabo spisała się Therese Johaug, która zdołała zakwalifikować się do ćwierćfinału, lecz dopiero z 22. czasem. Słabo zaprezentowały się pozostałe nasze zawodniczki. Paulina Maciuszek zajęła 63. miejsce, a Ewelina Marcisz uplasowała się na ostatniej... 68. pozycji.

Zwyciężczyni pierwszych dwóch zawodów w Tour de Ski, w ćwierćfinale pobiegnie z Norweżkami Ingvild Flugstad Oestberg i Heidi Weng, Niemkami Stefanie Boehler i Katrin Zeller oraz Szwedką Anną Haag.