Trofeo Santiago Bernabeu: Real Madryt pokonał Galatasaray Stambuł

2011.08.25//  D. Pęgiel
Real Madryt wygrał z Galatasaray Stambuł 2:1 (1:1) spotkanie 33. edycji Trofeo Santiago Bernabeu. Madrycki zespół po raz siódmy z rzędu zdobył tę nagrodę. Bramki dla gospodarzy strzelili Sergio Ramos i Karim Benzema. Gola dla tureckiej ekipy zdobył Inan
Rozgrywane od 1979 roku Trofeo jest poświęcone długoletniemu prezydentowi Realu - Santiago Bernabeu (1895-1978). Był on piłkarzem stołecznego klubu, a od 1943 roku do końca życia jego szefem.
Karim Benzema
Karim Benzema Karim Benzema

Pojedynek od samego początku toczył się w szybkim tempie. Jako pierwsi gola strzelili goście. W 10. minucie Eboue zgubił w polu karnym Ramosa, po czym podał do Inana, a ten wpakował piłkę do siatki Realu. Gospodarze wyrównali 23 minuty później. Po faulu Ujfalusiego na Di Maríi w pole karne dośrodkowywał Xabi Alonso, a Sergio Ramos pewnym strzałem głową pokonał Muslerę.
Sergio Ramos
Sergio Ramos Sergio Ramos

W 50. minucie na 2:1 dla Realu podwyższył Karim Benzema. Francuz, który chwilę wcześniej wszedł na boisku z ławki rezerwowych, wykorzystał sytuację sam na sam z urugwajskim golkiperem i mocnym strzałem zapewnił - jak się później okazało - zwycięstwo madryckiej drużynie.