2011.01.06//  D. Pęgiel
Thomas Morgenstern wygrał 59. Turniej Czterech Skoczni. W ostatnim konkursie w Bischofshofen Austriak zajął drugą lokatę. Pierwszy był Norweg Tom Hilde, a trzeci Austriak Andreas Kofler. Adam Małysz sklasyfikowany został w dzisiejszych zawodach na 10. miejscu.
Natomiast w klasyfikacji generalnej pozostałe miejsca na podium zajęli: Szwajcar Simon Ammann oraz Norweg Tom Hilde. Małysz był 6.
Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern Thomas Morgenstern

W pierwszej serii najlepiej wypadł Norweg Tom Hilde - 138 m (140,1 pkt). Drugą lokatę zajął Austriak Thomas Morgenstern - 136 m (137,7 pkt), a trzeci był jego rodak, Andreas Kofler - 131,5 m (132 pkt). Adam Małysz sklasyfikowany został na 13. miejscu po skoku na odległość 124,5 m (115,5 pkt) – zwyciężył w rywalizacji z Kazuyą Yoshioką.
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

Kamil Stoch wygrał w swojej parze z Anssim Koivurantą uzyskując 122 m (108,7 pkt), zajął 23. pozycję. Pozostali polscy reprezentanci: Rafał Śliż, Stefan Hula i Dawid Kuback nie zakwalifikowali się do finałowej serii.

W drugiej odsłonie zwyciężył Hilde - 132 m (łączna nota: 278,7 pkt). Drugi był Morgenstern - 135 m (277,1 pkt), a na trzecim miejscu sklasyfikowano Kofler - 139,5 m (275,3 pkt). Małysz zaliczył skok na odległość 126,5 m (236,4 pkt) i zajął 10. pozycję. Stoch wylądował 131 m (232,2 pkt), co dało mu 15. lokatę
Tom Hilde
Tom Hilde Tom Hilde
Tom Hilde

Turniej Czterech Skoczni to najbardziej prestiżowy turniej w skokach narciarskich. Rozgrywany jest na skoczniach w Niemczech (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen) i Austrii (Innsbruck, Bischofshofen). Zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich czterech konkursach łącznie.