Vancouver: Tae-bum Mo najlepszym panczenistą na dystansie 500 m

2010.02.16//  S. Kozak
Tae-bum Mo z Korei Południowej zwyciężył rywalizację łyżwiarzy szybkich na dystansie 500 metrów. Razem z nim na podium stanęli dwaj Japończycy – Keeichiro Nagashima i Joji Kato.

W rywalizacji udział wzięło trzech Polaków: Maciej Ustynowicz, Konrad Niedźwiedzki i Maciej Biega. Najlepiej spisał się Ustynowicz i zajął 22. miejsce. Do zwycięzcy stracił 1,5 sekundy. Pozostali uplasowali się kolejno na 31. i 38. pozycji.
Tae-bum Mo - Vancouver 2010 Tae-bum Mo

O pechu może mówić Fin – Mika Poutala. Po pierwszym wyścigu to on był na prowadzeniu, ale po drugiej próbie Kato wyprzedził go o trzy setne sekundy.